Yandex Toloka İle Para Kazanmak

Yandex Toloka İle Para Kazanmak – Merhaba değerli dostlar. Bu yazımda sizlere Yandex’den nasıl para kazanılır onu anlatacağım. Para kazanma konusunda bir yeni sistem de Yandex‘in başlatmış olduğu TOLOKA projesi ile, arama motorunda aradığımız siteleri gösteriyor. İki siteyi yan yana koyup hangisinin aradığımız şeye daha uygun olduğunu soruyor. Minimum 5 soru soruyor ve 0.02$ para kazanıyoruz. Gelin biraz detaya inelim.

Yandex Toloka‘nın vermiş olduğu görevleri tamamlayabilmek için ilk önce Yandex hesabımız olması gerekiyor.

Üye Olmak İçin ; https://toloka.yandex.com

Yandex Toloka İle Para Kazanmak - www.ekgelir.xyz
Linke tıkladıktan sonra karşınıza ilk bu sayfa çıkar. Üye olduysanız eğer Sağ üst köşeden Giriş Yap deyin. Üyeliğiniz yok ise Kayıt Ol butonuna tıklayarak kaydınızı tamamlayın.
Yandex Toloka İle Para Kazanmak - www.ekgelir.xyz
Giriş yaptıktan sonra karşınıza böyle bir ekran gelir, tabi siz ilk başlayacağınız için hesap bakiyeniz 0.00$ ile başlayacak.  Gördüğünüz ile ekranda belli başlı yanında verdikleri miktarla yazılı olan görevler mevcut. Görevlerin ne zaman geleceği belli değil ve Renkli göstergelerde de belirttiği gibi “bu türde daha çok görev var”, “bu tür görevlerin sayısı 1.000’den az”, “görevler yakında bitecek” şeklinde bilgi veriyor. Görevlere tıkladığımızda yan yana gösterilen iki site veriyor ve hangisinin daha güzel göründüğünü soruyor ( bi nevi arama motorlarından çöp siteler ayıklanıyor ). Siz de kutucuklarda bulunan Sağ ve Sol seçeneklerinden birini seçiyorsunuz. Şimdi bir örnek gösterelim;
Yandex Toloka İle Para Kazanmak - www.ekgelir.xyz
İşte değerli dostlar, yan yana görüntülenme şekli bu şekildedir. Soldakini beğendiyseniz “Sol” kutucuğunu, Sağdakini beğendiyseniz “Sağ” kutucuğunu işaretliyosunuz. Eğer görüntü açılmıyorsa Görüntüleme Hatası kutucuğunu işaretliyosunuz. Alt alta 4-5 tane bu şekilde hangisi güzel sorusu geliyor. Tamamladıktan sonra Devam kutucuğuna tıklıyoruz. Bu şekilde devam ettikçe yukarıdaki Hesabım bölümünü kontrol ederek, paranızın yavaş yavaş artacağını göreceksiniz.
Daha güzel ayrıntılı anlayın diye bir diğer örneği de gösteriyorum :)
Görev sayfamızda en aşağıda “Sorgu için uygun_olmayan_sonuçları işaretleyiniz” şeklinde bir görev başlığı geliyor. Burada görev size bazı arama kelimeleri verecek ve sitelerin uyumlu olup olmadığını soracak. Sizde seçiminizi yapacaksınız.
Yandex Toloka İle Para Kazanmak - www.ekgelir.xyz
Gördüğünüz gibi size “şirinler çizgi film izle” şeklinde bir başlık verdi. Gördüğünüz site bu başlığa uygun ise Uygun kutucuğunu, uygun değilse Uygun değil kutucuğunu işaretliyorsunuz. Bu kadar basit :) Alt alta bu şekilde bir kaç tane başlık daha bulacaksınız. Tamamladıktan sonra tekrar Devam’a basın ve hesabınızı kontrol edin :)
Kazandığımız Parayı Nasıl Çekeriz ?
 
 Yukarıdaki Hesabım yazan kutucuğa tıklayın.
Yandex Toloka İle Para Kazanmak - www.ekgelir.xyz
Paranızı çekerken ne kadar bakiyeniz var ve ne kadarını çekeceğinizi burada görebilirsiniz. Paranızı çekerken küçük bir form doldurmanızı isteyecek. Doldurduktan sonra tekrar bu sayfaya yönlendirileceksiniz ve paranızı paypal hesabınıza çekebilirsiniz.
PAYLAŞ
Önceki İçerikErzurum Ek İş Fırsatları
Sonraki İçerikDosya Yükleyerek İnternetten Para Kazanmak (Letitbit)
internetten çok para kazanıyorum. ve herkesin kazanması içinde yazılarımı burada yazarak internetten para kazanma stratejilerini sitelerini, vs bütün bildiklerimi paylaşıyorum sorularınızı yorum alanında sorabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here